Arbella Uluslararası Fotoğraf Yarışması Sonuçlandı Haberler

Arbella Makarna’nın, kurumsal kimliğini sosyal sorumluluk ve sanatsal projelerle de pekiştirmek üzere düzenlemiş olduğu fotoğraf yarışması sonuçlandı. Bu sene uluslararası nitelik taşıyan yarışmaya 15 farklı ülkeden 164 amatör ve profesyonel fotoğraf sanatçısı katıldı. 906 fotoğrafın gönderildiği yarışmada birbirinden özel fotoğraflar seçkin jüri üyeleri tarafından değerlendirildi.

Aile sofrası, sağlıklı beslenme, ülkeye sağlıklı nesiller yetiştirme gibi değerler hatırlatmayı kendine amaç edinen Arbella fotoğraf yarışması bu yıl FIAP, UPI ve TFSF gibi üç büyük, ciddi ve referans kabul edilen fotoğraf kuruluşunun onayıyla düzenlendi.24 Mayıs 2011 tarihinde başlayan yarışma 22 Aralık 2011 tarihinde sona erdi.

Arbella Uluslararası Fotoğraf Yarışması’nın seçici kurulunda fotoğraf sanatının usta isimleri yer aldı. Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf Bölümü Ana Sanat Dalı Başkanı Prof.Sabit Kalfagil, Fotoğraf Sanatçısı İbrahim Zaman, Tahir Özgür, Erol Doğaner ve Reha Bilir’in yanı sıra Fotoğraf Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Ömer Serkan Bakır’ın da yer aldığı kurulda, Arbella Makarna’yı da Genel Müdür Abdülkadir Külahçıoğlu temsil etti.

Sağlıklı beslenmeyi sanatçı gözüyle kare kare somutlaştırma amacıyla çıkılan yolda fotoğraf sanatçılarının çabasını ödüllendirerek, fotoğraf sanatına duyulan ilgiyi canlı tutmayı, duyguların bu sanat kanalıyla kitlelere iletilmesine aracılık etmeyi hedeflediklerini ifade eden Arbella Makarna Genel Müdürüm ve seçici kurul üyesi Abdulkadir Külahçıoğlu yarışmaya gösterilen ilgiden son derece mutlu olduklarını söyledi. “Afiyetle, Birlikte Yemek”, “Beslenme ve Makarna ile Yaşam”, “Hayatı Süzgeçten Geçirme Konusuna Seri Fotoğrafla Yaklaşım” başlıklı üç farklı kategoride düzenlenen yarışmaya Macaristan, Almanya, Hindistan, Vietnam gibi 15 farklı ülkeden katılım gerçekleşti. Her kategoride FIAP ve UPI’den toplam altışar altın, gümüş ve bronz madalya verilen yarışmada onbeş mansiyon ve doksan sergileme ödülü verildi. Yarışmada sanatçıların ödüle ve sergilenmeye hak kazanan fotoğraflarının büyük boy baskılarının Arbella tarafından yaptırılacağını söyleyen Külahçıoğlu ‘Birbirinden değerli jüri üyelerimize verdikleri destekten dolayı çok teşekkür ederiz. Gönderilen eserlerin hepsi birbirinden değerliydi..Tüm katılımcı sanatçılarımıza ,destek verenlere sonsuz teşekkürler.Sanata ve sanatçıya verilen desteği önemsiyor ve Arbella olarak biz de yanınızdayız diyoruz’ dedi.

İşte fotoğraflar :

Yorum Yazın


1 + = 9